פתח דבר. לייצר איזונים – פרויקט 'פשוט לחגוג' – שבוע 10 מתוך 52

Collages91תפקיד חדש. למרות הבעירה בבטן והרצון הטבעי "לקפוץ למים", מבקש דווקא את הפעולה ההפוכה: עצירה, התבוננות, למידה. על התפקיד עצמו, על החיים שמעבר לגבולות שהמשימה החדשה משרטטת ועל הדרך בה אני בוחרת לנוע במרחב הזה.

ברור לי שאני חייבת לייצר לעצמי מערכת איזונים תומכת. איים פרטים שימלאו אותי, יעשירו ויזינו. רק ככה אוכל להיות נכונה למימוש המשימה, למילוי השליחות. וכן, זה בדיוק איך שאני מרגישה ביחס לתפקיד שלי וזו הסיבה שבגללה בכלל לקחתי אותו על עצמי.

מתוך ההבנה הזו, סגרתי ביומן יום חופש והענקתי לעצמי מתנה. כדי לחגוג וכדי למלא מצברים. אני מאמינה שאכן, נאה דורש נאה מקיים, ואני לא יכולה לדבר על חגיגות ועל חשיבות הזמן שאנחנו מעניקים להישגים ולשמחות בחיינו ולא לנהוג בהתאם. הנטייה הטבעית שלי, כמו של רבים מאיתנו, היא "לדפדף" הישגים והצלחות ולהמשיך לדבר הבא: היה – בוצע- נקסט. בדיוק בגלל זה יצאתי לדרך בפרויקט 'פשוט לחגוג' המהווה תזכורת יומיומית לחשיבות החגיגות בחיינו. לחשיבות העצירה והשהות שם, ולו לקצת.

Collages92אז למרות שיש לי בראש רשימה לא מבוטלת של דברים שאני צריכה ובעיקר רוצה, הענקתי לעצמי מתנה שלא באה ארוזה ומקושטת בסרט אלא, עטופה בנוף ישראלי גלילי, מעוטרת בפריחה של קיץ. ברוח 'עסקי הרוח' בהם אני עוסקת, בחרתי לנסוע לקיבוץ געתון, שעתיים וחצי הלוך וכמעט שלוש שעות חזור, כדי להצטרף לסדנת צילום שהוביל הצלם איל הירש ולשהות, במשך כמה שעות עם רקדני להקת המחול הקיבוצית בסביבתם הטבעית, בכפר המחול הייחודי הפועל בקיבוץ, ובכך, למלא את מאגרי המזון לנשמה הדרושים לי לימים הבאים. במפגש בין מחול ומצלמה, אני מאבדת לחלוטין תחושה של זמן ובלי לרקוד, אני מרחפת.

Collages95GH7C4938-3 Collages93זמן הנסיעות הממושך תרם גם הוא את חלקו, הזמין מחשבות והוליד החלטות אישיות הנוגעות לצומת הדרכים 'העבודה פינת החיים שמעבר'. החלטתי, שעל אף המורכבות, העומס שנובע מהתקופה ומהחידוש והרצון שלי לתת מעצמי את המקסימום, יש כמה דברים שאני לא מוותרת עליהם: ראשית, לימודי הצילום. נרשמתי לפני כמה חודשים לתכנית לימודים ארוכה, בת קרוב לשנה, אחת לשבוע בשעות הערב, כשהמטרה הייתה לפוגג את כל הפוביות שלי הנוגעות לטכנולוגיה ובד בבד, להעשיר ידיעות בצילום. עם כניסתי לתפקיד החדש, המחשבה הראשונה הייתה להקפיא את ההרשמה ולהצטרף לקורס בשנה הבאה. קשה לי לראות איך זה משתלב בלוח הזמנים החדש, אבל אני לא מרימה ידיים. רציתי – חלמתי – התחייבתי ואעמוד בזה, כך או אחרת. וויתור זו לא אופציה.

באותה רוח, אני גם לא מוותרת על הבלוג 'מילים ומצלמה' ובמיוחד על פרויקט 'פשוט לחגוג' גם אם הם דורשים זמן שאין לי והתמקדות שהיא לא תמיד פשוטה. השמחה שהבלוג מעניק לי מצדיקה להתעקש ולהמשיך ולהשקיע בו גם אם מאד מפתה להרפות.

איזון הוא אחד השחקנים המובילים במשחק לפיכך, לייצר איזונים כמקור מזין. לא ניתן לנסוע ללא דלק. ככה פשוט, ככה חשוב. וההחלטה החשובה והמורכבת מכולן. לא לוותר על ליהנות מהדרך! עד כמה שזה אולי ישמע תמוה, גם ב"ממלכת דנמרק" יש מהמורות בדרך ולא תמיד הכל הולך חלק. מה שכן, גם בממלכה, כשאנחנו עושים דברים בתשוקה ובאהבה, ממקום של משמעות עמוקה, יש לנו את מה שנדרש בכדי לעמוד מול כל האתגרים ולהתמודד עם כל קושי. ולטובת העניין, תמיד עומדת לי האופציה לחזור ולקרוא את הפוסט הזה כתזכורת, בימים מאתגרים. 2016-07-011

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s